projekt UE

O Firmie

Przedsiębiorstwo Moeschle jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie produkcji zbiorników, linii produkcyjnych, specjalistycznej aparatury i wyposażenia ze stali szlachetnej, dla branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej i wielu innych. Dzięki naszemu doświadczeniu, profesjonalizmowi i innowacyjności możemy zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość produktów. Przez 46 lat swojej historii marka Moeschle stała się symbolem niezawodności i jakości co sprawiło że, jest rozpoznawana nie tylko w Europie a również w Azji, Arabii Saudyjskiej, obu Amerykach i na Środkowym Wschodzie. 

Historia firmy

 • 1970

Założenie przez Ernsta Möschle przedsiębiorstwa budowy zbiorników, wtedy pod nazwą Moeschle Kessel- und Apparatebau (obecnie Ernst Möschle Behälterbau GmbH). Filozofia nowej firmy — „perfekcja w stali szlachetnej” — zaowocowała licznymi zamówieniami i niezwykle szybkim rozwojem przedsiębiorstwa.

 • 2002

Powstanie spółki Moeschle Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Przeworsku. Zakład zatrudniał 20 osób, a produkcja odbywała się w wynajmowanej hali. Mimo początkowych trudnych warunków zakład ten od początku oferował skomplikowane produkty o wysokiej jakości. 

 • 2004

Szybki rozwój przedsiębiorstwa i wielkie zainteresowanie kontrahentów produktami marki Moeschle spowodowały podjęcie decyzji o nabyciu nieruchomości umożliwiających dalszy, ilościowy i technologiczny rozwój produkcji. Wybór padł na budynki po upadłym przedsiębiorstwie w Dynowie.

 • 2005

Przeprowadzka przedsiębiorstwa do Dynowa po gruntownej przebudowie budynku fabrycznego i zaplecza socjalno-biurowego, wykonaniu placu magazynowego, wybudowaniu specjalistycznej wieży montażowej i odpowiednim wyposażeniu zakładu.

 • 2012

Dziesięciolecie działalności spółki Moeschle Polska Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo zatrudnia już 60 pracowników.

 • 2013

Produkty Moeschle Polska pokonują Ocean Atlantycki: trafiają do amerykańskiej fabryki kosmetyków w Meksyku.

 • 2015

W wyniku intensywnych poszukiwań nowych rynków zbytu dla produktów ze stali szlachetnej powstaje przedstawicielstwo na Litwie.

 • 2016

Rok 2016 upływa pod znakiem ekspansji marketingowej na rynek ukraiński. Powstaje oficjalne przedstawicielstwo firmy Moeschle Polska w Kijowie.

 • 2017

Piętnasta rocznica powstania Moeschle Polska Sp. z o.o.

 • 2022

Świętujemy Jubileusz 20-lecia działalności Spółki Moeschle w Polsce. 

Grupa kapitałowa

Grupa Moeschle obejmuje dwa przedsiębiorstwa produkcyjno rozwojowe: Ernst Moeschle Behälter-bau GmbH z siedzibą w Ortenberg, w Badenii (Niemcy), istniejące od 1970 roku i Moeschle Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Dynowie, w woj. podkarpackim (Polska), założone w roku 2002. Ponadto w Wielkiej Brytanii, Litwie i na Ukrainie działają przedstawicielstwa i biura handlowe Moeschle. Jest to gwarancją, że produkty z marką Moeschle są zawsze łatwo dostępne.

Standardy pracy

Dziś nie stosuje się już standardowych zbiorników i instalacji. Wszystkie produkty muszą być starannie przemyślane i odpowiednio dopasowane do potrzeb naszego klienta.

Za perfekcyjne wykonanie tych działań odpowiada nasz Dział Konstrukcyjny we współpracy z Działem Sprzedaży. Nasi Konstruktorzy po zapoznaniu się z indywidualnymi potrzebami Klienta szczegółowo opracowują każdy projekt, który jest zawsze konsultowany z odbiorcą i w razie potrzeby modyfikowany.

Wiedza, doświadczenie i znakomite wyposażenie naszych pracowników z Działu Produkcyjnego pozwalają na przekształcenie nawet najbardziej skomplikowanych projektów w perfekcyjne stalowe dzieła sztuki, które są nie tylko piękne ale i niezawodne w swoim działaniu.

Technologia

Utrzymywanie naszych wysokich standardów jakości zależy nie tylko od stosowania przez nas wydajnych instalacji produkcyjnych ale również od wyboru odpowiednich materiałów i dostawców.

Dochodzą do tego wysokie wymagania co do jakości serwisu.
Długoterminowe partnerstwo z naszymi dostawcami jest tak samo ważne, jak partnerstwo z odbiorcami.

Nasi pracownicy stosują nowoczesną wiedzę technologiczną w całym procesie produkcyjnym począwszy od przygotowania produkcji, poprzez samą produkcję, aż do końcowej kontroli produktu. Każdy pracownik bierze odpowiedzialność za produkowany zbiornik i dokłada wszelakich starań, aby sprostać oczekiwaniom Klienta.

W taki sposób możemy zaoferować naszym kontrahentom to co najlepsze.

Jakość naszych produktów opiera się na wyjątkowej technologii produkcji, którą dopracowywaliśmy i doskonaliliśmy przez dziesięciolecia. Podstawą naszej efektywnej automatyzacji jest precyzyjne planowanie i przygotowanie wszystkich procesów produkcyjnych, w których uwzględnione są najmniejsze szczegóły.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy – maszyny do cięcia z zintegrowanymi jednostkami do mazerowania, różne maszyny do kształtowania blach, wielkie szlifierki i polerki, jak również automaty spawalnicze do spawania obwodowego – pomagają nam pracować szybko i elastycznie, także podczas budowy kompleksowych instalacji u odbiorcy.

Techniki spawalnicze stosowane w naszej produkcji:

 • Spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych – WIG (nr 141)
 • Spawanie plazmowe (nr 15)
 • Spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych – MAG (nr 135)
 • Prace spawalnicze wykonują wyłącznie wykwalifikowani i certyfikowani spawacze.

Realizujemy kompleksowe projekty "pod klucz"

Bogate doświadczenie, staranny dobór i kontrola materiałów, a także stały nadzór nad produkcją to czynniki sukcesu naszych projektów

Skip to content